October 20, 2021 14:22
Македонија

Аеродром со 759 активни случаи – најмногу во Скопје

Со новите 420 заболени од Ковид-19, во главниот град има најмногу активни случаи – 4.283.

Од нив најмногу се во Аеродром – 759, а следуваат Карпош со 627, Гази Баба со 562, Центар со 561 и Кисела Вода со 557 активни случаи.

Сепак, треба да се забележи дека дури 106 случаи се нераспределени по општини.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)
• Чаир – 216
• Гази Баба – 562
• Аеродром – 759
• Карпош – 627
• Центар – 561
• Кисела Вода – 557
• Ѓорче Петров – 369
• Бутел – 205
• Шуто Оризари – 40
• Студеничани – 20
• Сарај – 32
• Арачиново -9
• Илинден – 85
• Сопиште – 37
• Чучер Сандево – 23
• Петровец –28
• Зелениково -14
• Странец – 33
• Нераспределен- 106.

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeTV: McDull, Prince de la Bun anime episode Full online free at https://animetv.cc anime tv for free

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

Website https://kissanime.mx: Watch Tokyo 7th Sisters: Bokura wa Aozora ni Naru kissanime Episode Full gogoanime kissanime

Intensedebate: https://www.intensedebate.com/profiles/animeflixnl

Band: https://band.us/band/84512910