June 12, 2021 19:04
Македонија

Аеродром, Карпош и Центар со најмногу заразени од Ковид-19

Скопје во последните 24 часа се забележани 228 нови случаи на лица заразени со коронавирусот, информираат здравствените власти.

Во главниот град има вкупно 2.751 активен случај на болеста. Аеродром и натаму е скопската општина со најмногу лица заразени во моментов – 552, а следуваат Центар со 454 и Карпош со 446 активни случаи.

Еве ја распределбата на активните случаи по општините во Скопје и околината заклучно со денеска:

• Чаир – 123

• Гази Баба – 307

• Аеродром – 552

• Карпош – 446

• Центар – 454

• Кисела Вода – 310

• Ѓорче Петров – 220

• Бутел – 113

• Шуто Оризари – 16

• Студеничани – 5

• Сарај – 16

• Арачиново – 9

• Илинден – 44

• Сопиште – 22

• Чучер Сандево – 10

• Петровец –19

• Зелениково – 9

• Странец – 12

• Нераспределен- 64

AnimeTV anime tv streaming online: Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 26

AniWatch dubbed anime: Redo of Healer (https://aniwatch.pro/m/dWl1) Episode 12