July 23, 2021 20:46
Скопје

Аеродромци уживаа во летното интермецо во паркот под светилките

Со многу енергија и позитивна атмосфера аеродромци вчера во паркот под светилките уживаа во музиката на триото „Тринитистрингс“, чиј настап го организираше Општина Аеродром во соработка со Здружението на естрадни уметници (ЗЕУМ).

„Летното интермецо во паркот под светилки го овозможивме со цел да се дружиме, да се забавуваме и да ја промовираме македонската музика во летниот период“, изјави градоначалникот Златко Марин.

Општина Аеродром ќе продолжи во истиот стил да го збогатува летото со музички и културни настани.

AnimeTV: Futari wa Precure: Splash☆Star Maji★Doki♥ Theater anime episode Full online free at https://animetv.cc mchia anime tv

4Anime: Youjo Shenki Episode 0 anime episode Full online free at https://4anime.biz persona 4 the animation anime

AnimeBee: Steel Angel Kurumi Encore (Dub) anime episode 4 online free at https://animebee.to anime websites

Facer: https://www.facer.io/u/kissanimemx

Instapaper: https://www.instapaper.com/p/9171493

Instagram: https://www.instagram.com/gogoanimeloll/