October 18, 2021 19:51
Свет

Аеродромот во Кабул подготвен за работа

Аеродромот во Кабул е речиси целосно подготвен за работа, но неговото отворање се планира постепено, изјави еден катарски функционер.

Тим од катарски експерти е задолжен за подготовка на аеродромот во Кабул.

Според „Ројтерс“, службеникот додал дека аеродромот е 90 проценти подготвен. Друг неименуван функционер им рекол на новинарите дека утре ќе се организира еден лет, како и дека денешниот лет од Кабул е редовен лет и дека не се работи за евакуација.

Website https://animebee.to: Watch Words Bubble Up Like Soda Pop animebee Episode Full watch anime free

KissAnime: The Seven Metamorphoses of Yamato Nadeshiko (Dub) anime episode 25 online free at https://kissanime.mx spirited away kissanime

Website https://animetv.cc: Watch Valkyrie Drive: Mermaid (Dub) animetv Episode 12 anime tv shows on netflix

AnimeDao: The Breaking of Branches is Forbidden anime episode Full online free at https://animedao.nl darling in the franxx animedao

Magcloud: https://www.magcloud.com/user/gogoanimebe

Profile ameba: https://profile.ameba.jp/ameba/gogoanimebe