April 21, 2021 00:52
Свет

Администрацијата на Бајден ќе подели 25 милиони маски

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден од март до мај ќе испорача повеќе од 25 милиони заштитни маски против ковид во бројни здравствени центри, јавни кујни и магацини со храна, како дел од стратегијата за борба против заразата, соопшти денеска Белата куќа.

Белата куќа проценува дека меѓу 12 и 15 милиони Американци ќе можат да носат маски.

За време на претседателската кампања, Бајден апелираше до граѓаните да носат маски.

AnimeFreak amine freak tv: Watch Jujutsu Kaisen (TV) Recap Episode Full (https://animefreak.ws/m/QRaJ/ep-1)

ANIMEFLIX animeflix spirited away: Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 105