July 25, 2021 18:02
Спорт

Адетокунбо со дабл-дабл најзаслужен за елиминацијата на Бруклин

Со 40 поени, 13 скока и пет асистенции, Јанис Адетокунбо му помогна на Милвоки бакс да ги совладаат Бруклин нетс во мајсторката од четвртфиналето на НБА плејофот.

Милвоки го доби натпреварот со 115:111 по продолжение и со вкупни 4-3 во победи избори конференциско финале.

Во дополнителни пет минути домаќините постигнаа само два поена. Во нивните редови најдобар играч беше Кевин Дурант со 48 поени.

Противник на Милвоки во финалето на Исток ќе биде подобриот од пресметката Филаделфија – Атланта.

Во финалето на Запад ќе играат Феникс – Лос Анџелес клиперс.

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Is the Order a Rabbit?? OVA Episode Full

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Nurse Witch Komugi-chan Magikarte Z (https://animebee.to/m/demb) Episode 2

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Soukyuu no Fafner: Dead Aggressor - The Beyond Part 2 (https://animeflix.nl/m/XnkK) Episode 3

KissAnime Zippyshare: https://www.zippyshare.com/Kissanimemx