August 5, 2021 03:00
Спорт

Адеми: Ќе дадеме сè од себе за добар резултат

Фудбалерот за врска на македонската репрезентација Аријан Адеми, најави голема борба со австрискиот тим и максимално залагање во обид да се освојат првите бодови на евро-шампионатот.

– Како и на секој натпревар, така и на овој ќе дадеме сè од себе и се надеваме на што подобар резултат. Среќен сум и горд што сум дел од оваа македонска репрезентација. Против Австрија ќе ни биде многу тешко. Силна репрезентација. Ќе треба да вложиме многу труд ако сакаме да ги победиме. Сигурен сум дека можеме. Секој мал детал може да го реши мечот, изјави Адеми.

Натпреварот од 1. коло од Ц-групата, почнува во 18 часот на „Национална арена Букурешт”.

WCOStream - Watch anime online, English dub anime. Alps no Shoujo Heidi Episode 52

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE. Rifle Is Beautiful (https://gogoanime.be/m/GYE4) Episode 12

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD. Little Astro Boy Episode 8

KissAnime 500px: https://500px.com/p/kissanimemx?view=photos