September 16, 2021 23:58
Македонија

Адеми ќе биде нов советник за надворешна политика на Заев

Од извори на Владата дознаваме дека нов советник за надворешна политика во кабинетот на премиерот Зоран Заев ќе биде Едмонд Адеми, кој на оваа позиција ќе стапи за неколку недели, откако досегашниот советник Дане Талески ќе отпатува во Брисел на својата нова функција амбасадор на Северна Македонија во НАТО.

Адеми е поранешен министер за дијаспора, долгогодишен член на СДСМ и претседател на партиската комисија за надворешни работи.

AnimeBee: Dorohedoro (Dub) anime episode 12 online free at https://animebee.to gogoanime

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeFreak: Demon Lord, Retry! (Dub) anime episode 12 online free at https://animefreak.ws anime freaks website

Diigo: https://www.diigo.com/profile/gogoanimelol

Diigo: https://www.diigo.com/profile/gogoanimebe