April 2, 2020 19:50
Македонија

Адеми: Чекорот на Беса се коси со интересите на Албанците

Наместо да го честитаме најголемото спојување на помалите албански партии, ние ја констатираме дефакторизацијата на албанските гласови од истите тие партии, истакна Арбр Адеми од ДУИ во вечерашното негово гостување во емисијата „Патот кон“ на Алсат-М.

– Жалам поради тоа што нема обединување на помалите албански партии во земјава. Ваквиот чекор може да се смета како чекор кој се коси со интересите на Албанците и кој претставува разочарувачки обид за преживување на политичката сцена – рече Адеми.