Адеми: Продолжува проектот за поддршка на лицата со оштетен вид

Mинистерот за образование и наука, Арбер Адеми, заедно со амбасадорот на САД, Џес Бејли и министрите за здравство, Венко Филипче и за труд и социјална политика, Мила Царовска, денеска се обратија на тркалезна маса посветена на иницијативите на институциите на системот за преземање и продолжување на имплементацијата на проектот за … Continue reading Адеми: Продолжува проектот за поддршка на лицата со оштетен вид