Магазин

Адел се разведе по три години брак со бизнисменот Конецки

Британската музичка ѕвезда Адел (30) се разведува од нејзиниот сопруг по седумгодишна врска, потврди нејзиниот ПР Бени Тарантини.

Адел и бизнисменот Сајмон Конецки беа заедно седум години, а се венчаа во 2016 година.

Пејачката роди син во 2012 година, а во соопштението за јавност се наведува дека двојката и по разводот „заедно ќе се грижат за синот со многу љубов”.

– И двајцата се посветени на заедничко подигање на својот син. Како и секогаш, тие бараат приватност – рече портпаролот, додавајќи дека Адел и нејзиниот сопруг нема да дадат никакви изјави за разводот.

Нови вести

Гладното мече што го спасиле, секогаш им се враќало дома

Igor

Путин бара богаство во вредност од милиони евра од музејот во Загреб

Igor

Рита Ора демантира дека е во врска со член на групата „Уан дирекшн“

Igor