October 19, 2021 05:04
Магазин

Адел купи уште една куќа во Беверли Хилс

Поп-ѕвездата Адел плати 10 милиони долари за нова куќа во Беверли Хилс, која се наоѓа на истата улица како и двете што веќе ги поседува.

Куќата со четири спални и четири бањи, претходно во сопственост на Никол Ричи и Џоел Меден, е во непосредна близина на куќата каде моментално живее со осумгодишниот син Анџело.

Новокупениот имот има простран двор со голем тревник, базен и џакузи.

Според медиумите, вредноста на недвижниот имот на Адел, односно на трите куќи во Беверли Хилс, се проценува на 30 милиони долари.

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

GoGoAnime: Pokemon: Giratina and the Sky Warrior (Dub) anime episode Full online free at https://gogoanime.be anime stream

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

Onegai☆Teacher: Himitsu na Futari (Dub) Episode Full

Pantip: https://pantip.com/profile/6524785#topics

Spreaker: https://www.spreaker.com/user/15045076