January 24, 2021 06:18
Спорт

Адебајо ќе потпише рекорден договор во историјата на Мајами

Центарот Едрис Адебајо ќе го продолжи договорот со кошаркарскиот НБА-лигаш Мајами, објавија медиумите во САД.

Според новиот договор, кошаркарот ќе заработи 163 милиони долари за пет години. Ова ќе биде најголемиот договор во историјата на клубот.

Тековниот договор на 23-годишниот Американец се пресметува до крајот на сезоната 2020/21.

Минатата сезона, Адебајо имаше просек од 15,9 поени по натпревар, 10,2 скока, 5,1 асистенција.

Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime OAD (Dub) Episode 1 (https://animefreak.ws/m/LbwR/ep-1) at website https://animefreak.ws. See more kiss anime freak

Xie Wang Zhui Qi Zhi Yishi Qingcheng Episode 4 at GoGoAnime gogoanime boku no hero