September 22, 2019 10:26
Македонија

Адвокатот Павлески се откажува од Панделевски – Ќе ја застапува само Катица

Адвокатот Павлески се откажува од Панделевски – Ќе ја застапува само Катица

Обвинителката Вилма Рускоска која вечерва и одреди 30. дневен притвор на Катица Јанева, потврди дека има судир на интереси адвокатот Стеван Павлески да ја застапува специјалната јавна обвинителка додека е бранител во Империја.

– Да, има судир на интереси. На мое инсистирање Павлески и неговата канцеларија земаа обврска да ги откажат полномоштвата на другите осомничени на другите рпедмети на СЈО, рече Рускоска вечерва.

Нови вести

ВМРО ДПМНЕ: Предвремени избори час поскоро

Igor

СДСМ: Решени сите проблеми на лозарите

Igor

Јанева и Јовановски на распит за случајот „Рекет”

Igor