March 7, 2021 10:12
Спорт

Агуеро позитивен на коронавирус

апаѓачот на премиерлигашот Манчестер сити, Серхио Агуеро, соопшти денеска дека се заразил со коронавирус.

Агуеро се наоѓа во самоизолација од 10 јануари по контакт со лице заразено со Ковид-19 и кога се очекуваше да го напушти карантинот, Аргентинецот објави дека е позитивни на коронавирус.

– Откако имав близок контакт се самоизолирав и најновиот тест што го направив е позитивен на Ковид-19. Имав одредени симптоми и ги следам препораките од лекарите за мое оздравување. Чувајте се, сите, објави Агуеро на својот твитер профил.

Watch One Piece (Dub) Episode 530 at KissAnime kissanime your name

Watch Re:ZERO -Starting Life in Another World- Season 2 Episode 8 (https://animefreak.ws/m/Zdjg/ep-8) at website https://animefreak.ws. See more animefreaks website