June 23, 2021 08:22
Спорт

Агуеро од јули соиграч на Меси во Барселона

Според пишувањата на Спорт, Барселона и Кун Агуеро начелно постигнале договор за преселба на Аргентинецот на Камп Ноу, се работи за двегодишна соработка.

Кун Агуеро од 1. јули ќе биде фудбалер на Барселона. Весникот Спорт пренесе дека агентот на фудбалерот и директорите на Барселона начелно постигнале договор за преселба на Аргентинецот на Камп Ноу.

Се работи за двегодишна соработка а Кун Агуеро ќе има помала плата од онаа што сега ја заработува во Манчестер Сити.

Напаѓачот решил да се откаже од неколку милиони и да ги прифати условите кои на маса ги ставил Жоан Лапорта само за да игра со својот добар пријател Лео Меси.

4Anime 4anime: Watch How Not to Summon a Demon Lord Ω Episode 1

KissAnime kissanime official: Watch Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1 (https://kissanimeonline.com/m/ldY7/ep-1)