June 25, 2022 22:11
Хроника

Автомобил удрил во 57-годишен скопјанец и побегнал од местото на несреќата

57-годишен скопјанец бил тешко повреден откако во него удрил автомобил кој побегнал од местото на несреќата, соопшти полицијата.

Имено синоќа во 22.50 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на улица „Орце Николов“, патничко моторно возило удрило во С.С. (57) од Скопје и го напуштило местото.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил С.С., констатирани во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ – Скопје.

Бил извршен увид, информираа од МВР.

go88 không the kết nối đến máy chủ hướng dẫn tải go88 go88 giải trí đẳng cấp

sunwin energy systems gmbh