Хроника

Автомобил се заби во возило на Итна помош во центарот на Скопје

На крстосницата на скопските булевари „Климент Охридски“ и „Митрополит Теодосиј Гологанов“ попладнево се случи невообичаена сообраќајна незгода во која учествуваа автомобил и возило на Брзата помош, објави Фактор.

Според очевидци, комбето на Брзата помош превезувало пациент на пат кон Клиничкиот центар и ја поминувало крстосницата со вклучени ротациони светла, но возачот на автомобилот „Пежо“ не му дал предност, односно не го пропуштил, по што дошло до судирот.

 

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

watch anime AnimeFreak How NOT to Summon a Demon Lord Ω

AnimeFreak The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

AnimeFreak Tokyo Revengers Episode 21 - Uncen

AnimeFreak That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

anime freaks website Attack on Titan Season 3