November 12, 2019 18:08
Хроника

Автомобил прегазил пешак и удрил во кабина на автобуска станица во Куманово

Дваесет и двегодишен возач од Куманово, утрово излетал од булеварот „Октомвриска револуција”, удрил во пешак и во кабина од автобуска постојка, информираше денеска СВР Куманово.

-Утрово во 06:15 часот  на  булeварот „Октомвриска револуција” во Куманово, 22-годишниот Ј.Ф. oд Куманово, управувајќи патничко возило „шкода октавија” со кумановски регистарски ознаки, изгубил контрола, излетал од коловозот и удрил во кабина од автобуска постојка, а потоа и во 37-годишниот  пешак Р.К. од Куманово. Во незгодата пешакот и возачот се здобиле со повреди и биле пренесени во болницата во Куманово за укажување на лекарска помош, наведуваат од СВР Куамново. 

Увид на местото извршила екипа од полицијата во Куманово. 

Нови вести

Битолчанец го чистел револверот па се застрелал

Igor

На судењето за „Трезор” се репродуцираат снимки од главната расправа

Igor

Германeц со македонско потекло меѓу уапсените исламисти во Германија, подготвувале терористичи напад и

Igor