September 25, 2021 02:58
Свет

Автобус со руски туристи се преврте во Анталија: Тројца загинати, 16 повредени (ВИДЕО)

Автобус со руски туристи се преврте во турската провинција Анталија.

Во инцидентот што се случи во областа Сиде загинаа три лица, додека петмина се тешко повредени, објави рускиот конзулат во Анталија.

Автобусот превезувал туристи од Манавгат до аеродромот во Анталија. Според првичните информации, возачот изгубил контрола над возилото, кое удрило во бетонска ограда и се превртело.

Претходно медиумите објавија дека се повредени 16 лица. Сите тие биле префрлени во блиската болница.

 

 

 

AnimeDao: Future Folktales anime episode 13 online free at https://animedao.nl your name animedao

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

Website https://animetv.cc: Watch Animation Runner Kuromi 2 (Dub) animetv Episode Full anime sites

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

Artmight: https://artmight.com/user/profile/181940

Giveffect: https://www.giveffect.com/users/1026728-animefreak