November 28, 2021 07:00
Хроника

Автобус со работници излета од патот и се преврте во Битола

Aвтобус со работници во Битола утрово излета од патот и се преврте. Неофицијално има повредени лица. Во автобусот се превезувале работници од фабриката „Кромберг и Шуберт“ во Индустриската зона Жабени, а возилото се превртело околу 6 и 30 часот во близина на фабриката.

Засега не се познати причините за несреќата и колку патници имало во автобусот.

AnimeFLV - Ver Anime, Ver Anime Online Sub Español en HD

Animepahe: Riki-Oh 2: Child of Destruction anime episode Full online free at https://animepahe.cc anime websites

WCOStream: Beet the Vandel Buster Excellion anime episode 25 online free at https://wcostream.cc wcostream close enough

Website https://animeflix.nl: Watch My Dear Marie animeflix Episode 3 animeflix attack on titan

AnimeFreak: Pokémon: Pikachu's Island Adventure (Dub) anime episode Full online free at https://animefreak.ws animefreak boku no hero