November 27, 2021 18:24
Балкан

Автобус пропадна во дупка на улица во Солун

Автобус што превезувал работници од нафтена рафинерија во Солун денеска пропаднал во дупка на патот, која била предизвикана од обилните дождови. Како што пренесуваат домашните медиуми, во инцидентот нема повредени.

Во моментот на несреќата во автобусот имало 15 лица, пренесува АП.

Обилните дождови предизвикаа поплави во Атина и други делови на Грција, а поради невремето многу патишта беа затворени.

https://animeheaven.pro animeheavens

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

Website https://4anime.biz: Watch Camelot 4anime Episode Full 4anime safe

AnimeTV: Carp Reborn S2 anime episode 16 online free at https://animetv.cc free anime tv shows online

Website https://animebee.to: Watch Fushigi Yugi: The Mysterious Play animebee Episode 52 anime websites