January 20, 2022 16:24
Свет

Австрија го продолжи карантинот за невакцинираните

Австрискиот парламент го продолжи карантинот за невакцинираните за уште десет дена.

Гласовите на владејачката Народна партија (ОВП), Зелените и опозициската Социјалдемократска партија (СПО) усвоија продолжување на мерката за ограничување на слободите за невакцинираните.

Карантинот за невакцинираните е продолжен до 20 јануари.

Според сегашната ситуација, карантинот за невакцинираните лица би можел да остане на сила долго време.

Така, невакцинираните можат да го напуштат домот само ако одат на работа, на лекар, во продавница за да купат намирници или средства за хигиена, во аптека или на прошетка, но сами.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime stream AnimeDao Record of Ragnarok

WONDER EGG PRIORITY

anime dao Bleach (Dub)

anime sites AnimeDao Naruto: Shippuden (Dub)

AnimeDao Attack on Titan (Dub) Episode 22