Свет

Австрискиот министер за надворешни работи: Застрашувачки е што во 2022 година постои ризик од војна

Застрашувачки е што во 2022 година повторно се соочуваме со ризик од избувнување на војна во Европа, истакна австрискиот министер за надворешни работи Александар Шаленберг.

Шаленберг изјави за ORF дека Европската унија го смета рускиот „упад“ во Украина за реална опасност „Многу сме загрижени, но сè уште не сме на крајот на дипломатијата. Се фокусираме на дипломатијата и одвраќањето“, нагласи австрискиот министер за надворешни работи Александар Шаленберг.

anime online. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime streaming That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

watch anime free Tokyo Revengers (Dub)

anime flix JUJUTSU KAISEN (Dub)

ANIMEFLIX World's End Harem

anime sites Ranking of Kings