September 16, 2021 23:30
Свет

Австриска министерка го зачленила својот двегодишен син во партија

Во Австрија, голема бура предизвика информацијата дека двегодишниот син на австриската министерка за туризам, Елизабет Кестингер, веќе станал член на Народната партија на Австрија.

Идната шефица на подмладокот на Народната партија на Австрија (ЈВП), Клаудија Плаколм, објави фотографија на „Инстаграм“ со министерката за време на примопредавањето на членството на нејзиниот син.

„Познато е дека ние во ЈВП денес мислиме на идните генерации. Затоа ми е драго што наскоро ќе го примиме вашиот син како најмлад член“, напиша таа покрај фотографијата.

Објавата предизвика многу реакции бидејќи двегодишно дете не може да одлучува за пристап во партија.

AniWatch: Kindaichi Shounen no Jikenbo Returns 2nd Season: Akechi Keibu no Jikenbo anime episode Full online free at https://aniwatch.pro anime online

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

KissAnime: Is the Order a Rabbit?? anime episode 12 online free at https://kissanime.mx kissanime tower of god

Myminifactory: https://www.myminifactory.com/users/kissanimemx

Buddybio: https://buddybio.com/animefreakws