Свет

Австриец се заканил дека ќе убива невакцинирани луѓе

47-годишен жител на австрискиот град Велс преку социјалните мрежи се заканувал дека ќе ги убие сите невакцинирани луѓе.

Според полициското соопштение, тој за да ја подвлече својата закана се сликал со пиштол, а таа фотографија ја поставил во прилог на објавата.

На распитот рекол дека жали за заканата на социјалните мрежи.

Објаснил дека е лут што мора да се вакцинира, а и покрај тоа да се придржува до сите мерки, додека општеството не може да се врати во нормала поради невакцинираните.

Против него е поднесена кривична пријава до Обвинителството на Велс и му е изречена забрана за поседување оружје.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Record of Ragnarok Episode 3

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc Episode 4

watch anime online The Daily Life of the Immortal King 2nd Season

animedao AnimeDao Tokyo Ghoul

free anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)