June 12, 2021 08:52
Спорт

Австралија опен 2021 може да се одложи поради коронавирусот

Тенискиот Грен слем Австралија опен може да се презакаже од јануари за февруари или март 2021 година поради пандемијата на коронавирус.

Министерството за внатрешни работи на земјата воведе ограничување за влез во Австралија.

Тамошната тениска федерација планираше учесниците да пристигнат во земјата кон средината на декември за да имаат време да го поминат задолжителниот двонеделен карантин пред натпреварот.

Австралискиот јуниорски опен во 2021 година исто така може да биде откажан или презакажан.

AnimeDao anime dao: Watch Death Note (Dub) Episode 23

GoGoAnime gogoanime twitter: That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) (https://gogoanime.be/m/aYXW) Episode 24