January 28, 2022 07:38
Свет

Австралија го суспендираше повторното отворање на границите поради Омикрон

Австралија денеска го одложи планираното повторно отворање на границите за студенти и квалификувани работници, наведувајќи ја неизвесноста за опасностите и преносливоста на новиот сој коронавирус Омикрон.

Австралискиот премиер Скот Морисон по вонредната седница рече дека отворањето нема да биде на 1 декември како што беше планирано и дека ќе биде одложено за најмалку две недели.

Тој рече дека ова „неопходно и привремено” одложување се заснова на медицински препораки.

Границите на Австралија се затворени повеќе од 20 месеци за лица кои не се државјани.

Австралија регистрира пет случаи на Омикрон варијаната кај патници кои пристигнале од јужниот дел на Африка.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Attack on Titan

AnimeDao DARLING in the FRANXX (Dub)

watch anime online The Rising of the Shield Hero (Dub)

watch anime free Dragon Ball Super (Dub)

AnimeDao JUJUTSU KAISEN (Dub) Episode 16