October 22, 2021 09:10
Свет

Австралија вакцинираше половина од возрасната популација, се најавува олеснување на мерките

Повеќе од половина од возрасната популација во Австралија до денеска е целосно вакцинирана против Ковид-19, соопштија локалните власти кои настојуваат дополнително да го забрзаат процесот на вакцинација за да се олеснат строгите рестриктивни мерки.

Австралија моментално е во екот на третиот бран на зараза со делта варијантата, која брзо се шири, што ги затвори двата најголеми града, Сиднеј и Мелбурн и главниот град Канбера. Мерката зафати речиси половина од 25 -те милиони жители на Австралија.

Сојузната држава Викторија има 733 нови случаи на инфекција, што е втор најголем број случаи за еден ден по вчерашните 766. Повеќето случаи се регистрирани во Мелбурн.

Во Нов Јужен Велс има 1.043 нови инфекции, нешто помалку од вчерашните 1.063 случаи.

Watch Skull-face Bookseller Honda-san Episode 12

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE

Watch Nodame Cantabile OVA Episode Full

AnimeKisa: My Little Pony: Friendship Is Magic Season 8 (Dub) anime episode 26 online free at https://animekisa.in dubbed anime

Yolotheme: https://yolotheme.com/forums/users/gogoanimelol/

Misterpoll: https://www.misterpoll.com/users/1431680