June 23, 2022 08:16
Свет

Авион се урна врз автомобил на мост во Мајами

Eдно лице загина, а петмина се повредени откако мал авион се урнал врз автомобил на мост во Мајами.

Повредените се хоспитализирани, а еден е во критична состојба.

Авионот полетал од холивудскиот аеродром до аеродромот Опа Лока во Мајами. Не е јасно зошто тројцата патници патувале од Холивуд до Мајами.

Авионот се урнал на влезниот мост Хауловер во близина на паркот Хауловер околу 12 часот и 50 минути откако моторот престанал да работи, пишува Мајами Хералд.

go88 phiên bản cũ

sunwin link