July 23, 2019 14:56
Свет

Авион на „Ер Канада” принудно слета поради силни турбуленции

Авион на „Ер Канада”, поради силни турбуленции, принудно слета на Хаваи, при што 35 лица се повредени.

Како што соопшти компанијата, авионот летал кон Австралија, но бил принуден да слета поради „непредвидени и изненадни турбуленции”.

– Според сегашните информации, 35 лица се полесно повредени, изјави портпаролката на компанијата.

Турбуленциите, како што изјави, пак, портпаролот на американската Федерална администррација за воздухопловство, се случиле на околу 11.000 метри, на околу 950 километри од Хонолулу.

Во авионот имало 269 патници.

Нови вести

Санчез не успеа да обезбеди мнозинство на формирање влада

Valentina

Салвини: Италија веќе нема да ги прифаќа сите мигранти што ќе пристигнат во Европа

Valentina

Индија негира дека барала од Трамп да посредува во кризата во Кашмир

zane