March 5, 2021 13:34
Свет

Авионот со Навални наместо на Внуково слета на Шереметјево

Авионот со кој патуваше рускиот опозиционер Алексеј Навални наместо на Внуково слета на аеродромот Шереметјево.

Првично пилотот најавил доцнење од 30 минути поради „технички проблеми”, а потоа ги известил патниците оти авионот е пренасочен и оти ќе слета на московскиот аеродром Шереметјево.

Претходно, полицијата уапси околу 10 приврзаници на опозиционерот Алексеј Навални, кои го чекаат на аеродромот Внуково. Меѓу уапсените е и опозициската политичарка Љубов Собољ

Навални и покрај заканата да биде затворен, тој денеска полета од Берлин, каде каде му беше укажана лекарска помош откако во август минатата година беше отруен со нервен агенс „Новичок”.

Претходно, официјална Москва го предупреди Навални дека ако до 30 декември не се врати во Русија, ќе биде уапсен бидејќи не ги испочитувал обврските за условните казни.

Навални има две условни казни по пет години за случаите „Кировлеса” и за „Ив Роше”. Во првиот случај е обвинет за проневера од над 16 милиони рубљи (околу 180.206 евра), а за вториот за проневерени повеќе од 30 милиони рубљи (околу 337.886).

Wonder Egg Priority (https://animefreak.ws/m/N15w) Episode 1 at website https://animefreak.ws amine freak tv

Watch Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl Episode Full (https://animeflix.nl/m/xl8Y/ep-1) at ANIMEFLIX animeflix one piece