October 17, 2021 19:02
Свет

Авганистан: Напад врз талибанците, три лица загинаа, 20 се повредени

Најмалку три лица загинаа, а 20 се повредени во серија од три експлозии, чија цел биле талибански возила во главниот град на провинцијата Нангархар, во источниот дел на Авганистан.

Засега никој не преземал одговорноста за денешниот напад во Џалалабад, но терористичка организација Исламска држава има седиште во источен Авганистан и е непријател на новите талибански власти во земјата.

Не е познато дали меѓу загинатите и повредените во овој инцидент имало талибански службеници, а денеска, според соопштение на полицијата, во главниот град Кабул, исто така, експлодирала леплива бомба при што две лица биле повредени, но не е познато која била конкретната цел на овој напад.

Watch anime online for free at AnimeHeaven anime in heaven

Magic Tree House Episode Full

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

Website https://aniwatch.pro: Watch The Monster Of Frankenstein aniwatch Episode Full aniwatch

Sites google: https://sites.google.com/view/animeheaven-official/home

Drive google: https://drive.google.com/drive/folders/1HCcKyXx-nCEFCXYddrglNmxjhUbJlpXd