September 23, 2021 15:38
Спорт

Авганистански фудбалерки пребегнаа со семејствата во Пакистан

Членки на авганистанската фудбалска репрезентација пристигнаа со нивните семејства во соседен Пакистан, откако ја напуштија земјата по преземањето на власта од страна на талибанското движење.

Пакистанските медиуми јавија денеска дека сè уште не е познато колку фудбалерки и членови на нивните семејства пристигнале во земјата.

Министерот за информирање на Пакистан, Фавад Чодри, рече дека авганистанските фудбалерки влегле во земјата преку северозападниот граничен премин Торхам со важечки патни документи.

– И посакуваме добредојде на женската фудбалска репрезентација на Авганистан, објави Чодри на својот Твитер профил.

Пакистанскиот весник на англиски јазик The DAWN објави дека на фудбалерките им биле одобрени итни хуманитарни визи по доаѓањето на талибанците на власт во Кабул.

AnimeTV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://kissanime.mx: Watch Kabukichou Sherlock OVA kissanime Episode Full kissanime food wars

WCOStream: Skip Beat! (Dub) anime episode 25 online free at https://wcostream.cc anime online

Animepahe Watch english anime Online in HD for FREE

Myanimelist: https://myanimelist.net/profile/animeflixnl

Visual: https://visual.ly/users/gogoanimebe/portfolio