September 25, 2021 06:19
Македонија

АА: Мијалков доби ослободителна пресуда, коалицијата СДСМ-ДУИ вроди со плод

Алијанса за Албанците реагира на денешната ослободителна пресуда за поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков за „Тортура“ со констатација дека вчера се потврдила коалицијата на криминалот и корупцијата, СДСМ-ДУИ, која се обиделе да ја оправдаат со смешно алиби, а  вистинските причини и плодови од оваа коалиција ги видовме денес.

-Кривичниот суд во Скопје го ослободи поранешниот Сашо Мијалков, партнер во бизнисите и тендерите на двете партии од хибридниот режим. Мијалков беше ослободен од обвинението за случајот кој беше еден од главните атрибути што Зоран Зоран ги користеше во својата кампања како опозиција, насилството и нарачаниот криминал. Во меѓувреме, слушнавме експоненти на обете партии кои зборуваат понекогаш за партизација на судството, понекогаш за ветингот, а понекогаш дури и за трговија со судии и обвинители. Со оглед на ова, и кога се знае дека СДСМ и ДУИ ја водат извршната и судската власт, сега е јасно кој го ослободи Сашо Мијалков. Договорот за ова беше потпишан вчера и беше извршен денес, додека вистинската пресуда за овие пазарења со правдата ќе ја дадат граѓанит, велат од АА.

Website https://kissanime.mx: Watch Gatchaman Crowds kissanime Episode 12 kiss anime

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Watch Boogiepop and Others (Dub) Episode 18

Hub docker: https://hub.docker.com/u/animeflixnl

Onlineboxing: http://onlineboxing.net/jforum/user/editDone/110745.page