October 5, 2022 14:59
Спорт

Фудбал У-18: Македонската репрезентација поразена од Романија

Македонската репрезентација составена од фудбалери до 18 години забележа пораз на втората контролна пресметка против соодветната селекција на Романија.

На вториот меч, домаќинот, Романија на тренинг центарот Буфтеа победи со 2:0. Головите беа постигнати во последните 10 минути од мечот.

Првиот контролен натпревар помеѓу овие две селекции заврши нерешено 1:1.

Селекторот Тони Јакимовски на овој натпревар шанса да настапат им даде на: Давид Стојановиќ, Давид Даиловски, Марко Стојилевски, Даниел Марковски, Кире Стојанов, Зани Назифи, Адриан Зенделовски, Алекс Митров, Теодор Николовски, Абиола Бамијоко и Фикрет Ливорека.