Актерот Џон Траволта се прости од својата колешка, актерката Оливија Њутн-Џон, која почина во понеделник на 73-годишна возраст. Траволта се прослави заедно со Оливија во мјузиклот Брилијантин, кој испиша историја во филмската музика.

Актерот се прости од колешката преку социјалната мрежа Инстаграм, а објавата за помалку од два часа собра повеќе од милион лајкови.

– Најдрага моја Оливија, ни ги направи нашите животи многу подобри. Твоето влијание беше неверојатно. Те сакам многу. Се гледаме „на патот“ и сите повторно ќе бидеме на едно место, заедно. Твој сум од првиот момент кога те видов и засекогаш! Твојот Дени, твојот Џон – напиша Траволта.