September 28, 2022 15:36
Спорт

Трабзонспор го промовираше Енис Барди (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Енис Барди официјално е претставен како ново засилување на турскиот шампион Трабзонспор. Тој потпиша тригодишен договор, а ќе го носи дресот со број „29“.

Барди дојде од Леванте по пет години минати во Шпанија. Леванте минатата сезона испадна од шпанската елита.