September 28, 2022 15:18
Спорт

Севилја е заинтересирана за Начо

Одбранбениот фудбалер на Реал Мадрид Начо Фернандез би можел да се пресели во Севилја.

Според „El Chiringuito”, клубот од Андалузија бил во контакт со претставници на 32-годишниот Шпанец.

Самиот играч сака да остане во Реал Мадрид. Клубот од Мадрид подготвува предлог за продолжување на договорот.

Актуелниот договор на Начо е до 2023 година. Порталот „Trasnfermarkt” ја проценува вредноста на играчот на 7 милиони евра.

Минатата сезона Начо настапи на 41 натпревар и постигна три гола. Играчот на првиот натпревар од сезоната 2022/23, во средата во Суперкупот на УЕФА беше на клупата за резерви.