August 15, 2022 20:45
Балкан

Романски автобус излател од пат во Бугарија, тројца загинати

Тројца загинати и 9 повредени е билансот од трагичната несреќа кај Велико Трново.

Ноќеска околу 2 часот автобус со романска регистрација, управуван од турски возач удрил во паркиран автомобил по што излетал од патот и удрил во дрво. Автобусот се враќал од Истанбул и одел кон Букурешт.

Патниците не биле во автомобилот и нема повредени, соопшти полицијата. Во автобусот патувале вкупно 25 луѓе. Двајцата возачи се приведени и им се направени алко-тестови.

Делницата ќе остане затворена најмалку до пладне. Автомобилите се пренасочуваат преку Самоводено, Ресен, Обединение и П.Трумбеш. Причините се во процес на расчистување. За случајот е поведена предистражна постапка.

sun win

sunwin tài xỉu sunwin club sunwin tài xỉu

sun win

tải sunwin

sun win