October 3, 2022 16:23
Хроника

Пронајдена почината 82-годишна старица во Кочани

На 12.08.2022 во 10.00 часот во Полициска станица Кочани е пријавено дека на место викано „Банско” во атар на с.Бање, кочанско, на брегот на реката Киселина бил пронајдена почината  В.А.(82) од с.Тркање, за која на 06.08.2022 во Полициска станица Кочани било пријавено дека се оддалечила од домот. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатата е предадено за обдукција. Увид на местото на настанот извршила екипа од ОВР Кочани.