October 6, 2022 12:28
Спорт

Ница сака да го доведе Марсело

Бразилeцот Марсело има понуда да потпише договор со Ница, тврдат француските медиуми. Раководството на францускиот клуб упатило конкретна понуда до поранешниот играч на Реал Мадрид кој сега е слободен агент.

Марсело помина повеќе од 15 години во Реал Мадрид и стана најтрофејниот фудбалер во историјата на клубот. За денеција и пол, левиот бек забележа 544 настапи и постигна 37 гола, освојувајќи вкупно 25 трофеи, вклучувајќи и пет пехари од Лигата на шампионите.

34-годишниот Марсело чекаше понуди од Ла Лига бидејќи сака да продолжи да живее во Шпанија, а последните денови се зборува дека ветеранот размислува и да стави крај на кариерата.