December 6, 2022 00:40
Свет

Најмалку три лица загинаа при напад во градинка во Кина

Три лица загинаа, а шестмина се повредени во денешниот напад со нож во градинка во југоисточната кинеска покраина Џиангши.

Напаѓачот со капа и маска влегол во приватна градинка во округот Анфу, соопшти локалната полиција.

Осомничениот 48-годишен маж сè уште е во бегство, а полицијата не ја соопшти возраста на жртвите.