October 3, 2022 17:48
Хроника

Нападната лекарка на Брза помош додека била на терен

На 12.08.2022 во 13.15 часот во Полициска станица Бит Пазар, С.И.(28) од Скопје пријавила дека околу 01.00 часот во близина на угостителски објект на подрачјето на Бит Пазар, додека ги извршувала своите работни обврски како лекар во Итна медицинска помош, по претходно недоразбирање, била физички нападната од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.