October 5, 2022 14:43
Спорт

Левандовски претставен на „Камп Ноу“: Сакам да освоиме многу титули заедно

Полскиот напаѓач Роберт Левандовски денеска е претставен на „Камп Ноу“ како нов играч на каталонскиот клуб. Тој дојде од Баерн Минхен за сума од 50 милиони евра, а беше пречекан од голем број фанови.

„Среќен што дојдов во голем клуб како Барселона и ќе имам шанса да играм на „Камп Ноу“. За мене ќе биде посебна привилегија да играм пред вакви навивачи и се надевам дека заедно ќе славиме многу титули“, изјави Левандовски.

Полјакот ќе го носи дресот со број „9“ кој досега му припаѓаше на Мемфис Депај.