October 3, 2022 16:06
Свет

(Видео) Голем пожар во руско пристаниште на Азовското Море

Голем пожар во руско пристаниште на Азовското Море. Видеата на социјалните мрежи, геолоцирани од CNN, покажуваат густ, темен чад како лебди над градот. Едно видео покажува силна експлозија.

Руската државна новинска агенција ТАСС објави дека пожарот избувнал во зграда хангар со површина од 550 метри квадратни.

Службите за итни случаи се на терен и нема жртви, пренесува ТАСС.