October 5, 2022 13:13
Спорт

Букмејкерите за новата сезона најмногу шанси им даваат на Бостон и на Феникс

Најдобри тимови во основниот дел од новата НБА-сезона, според американските обложувалници ќе бидат Бостон селтикс и Феникс санс.

За Селтикс се предвидуваат 54, за Санс 53 победи. Некаде на оваа граница е се и Милвоки бакс и актуелниот шампион Голден стејт со 52 победи.

Најлош настап им се предвидува на Индијана, Хјустон и Сан Антонио за кои се веруваа дека можат до дојдат до 24 победи.

Бруклин кој минатата сезона важеше за еден од фаворити, без ѕвездата Кевин Дурант се очекува да оствари 45 победи.