October 1, 2022 20:42
Хроника

Албански државјанин фатен при кражба во куќа во Мала Речица

Полицијата информира дека утринава во 02.50 часот во с. Мала Речица, Тетовско, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода А.Г.(32) од Р. Албанија.

Тој бил затекнат при извршување на кривично дело „кражба“ од куќа во с. Мала Речица, сопственост на А.Д. (33) од истото село.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.