Хроника

Украдени уреди за кочење од шест вагони

Украдени уреди за кочење од шест вагони

Вчеравечер во 23.50 часот 46-годишниот С.О., оперативен шеф во РЖ Трубарево, пријавил дека на ул.“1“ бб нас Гоце Делчев поточно во РЖ Трубарево, од страна на непознат сторител била извршена тешка кражба при што биле одземени уреди за кочење (распоредници) од шест вагони.

Related posts

Инцидент во автобус на ЈСП – претепано 20 годишно момче

24info

Кривична пријава за Александар Маленко за лажно претставување – еве ги деталите

24news

Трагедија во бурекџилница во Скопје: Паднал по скали и починал

24news