December 17, 2018 20:37
Македонија

„Тврдокорни“ ќе слават Нова година пред затворот во Шуто Оризари

Македонското патриотско здружение „Тврдокорни“ соопшти дека вечерва ќе организира пречек на новогодишната ноќ пред истражниот затвор во Шуто Оризари.

„Новогодишната ноќ пред затворот во „Шука“ ќе биде во знак на подршка на притворените уставобранители“, велат организаторите.

Веќе цел месец симпатизери на опозицијата и граѓански здруженија протестираат на повеќе локации, меѓу кои и Истражниот затвор во „Шуто оризари“, поради апсењата на функционери и пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, за настаните што се случија на 27-ми април во Собранието.

Related posts

(Фото) По автобуската несреќа кај Ниш, пуштени 14 лица со лесни повреди

24news

Расте бројот на заболени од рак на кожа, прегледајте си ги бемките !

24news

Ракометарите на литургија со отец Пимен во Загреб

24news